Octavia i silnik 3-cylindrowy

skoda octavia

Skoda zapowiedziała, że w najnowszej Octavii pojawi się zawrotny silnik zbudowany aż z 3-cylindrów! Łał i szał… w majtach. Silnik 1.0 TSI poszerzy rodzinę znanych już niemieckich silników serii TSI i nie cieszących się najlepszą opinią. Ale pomińmy problemy z łańcuchem rozrządu i konstrukcyjne wady, które w nowszych modelach zostały już rozwiązane. Ciekawe jakie cechy przejmie to maleństwo, wiemy że będzie dysponowało mocą 115 KM, pojemnością 1000 ccm i 3 cylindrami.

Swoją drogą Opel też próbował z podobnymi silnikami. Na domiar złego były to konstrukcje gorsze niż złe, moc 45 KM dawała radę tylko do drugiego biegu (60KM/h) potem wszelkie zalety znikały wraz z paliwem, bo jak na tak słabego ciecia zżerał tyle co Hondowskie 1.6 po podróży w Afryce. x10xe, czyli oplowskie trzycylindrowe 1.0 również z rozrządem miało problemy, mianowicie, jednostka ta dysponowała tak okrutną mocą, że uważany do tej pory za nieśmiertelny łańcuch rozrządu umierał po 160 tys. km.

Niemniej jednak liczymy, że znajdą się chętni na Octavię z 1.0 (śmiech), która na pewno zaprezentuje poziom lepszy niż Opel Corsa (śmiech2).

Komentarze

One thought on “Octavia i silnik 3-cylindrowy

Comments are closed.