ProfiAuto Show w Katowicach po raz 13

ProfiAuto Show 2016

Odbywający się w tym roku pokaz targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show to już 13 edycja tego niesamowitego wydarzenia.

Trzynasta edycja, 140 wystawców, 22 tys. metrów kwadratowych powierzchni, tłumy odwiedzających, i niezliczona ilość oryginalnych pojazdów – tak w dużym skrócie podsumować można tegoroczne targi motoryzacyjne ProfiAuto Show. Wśród wystawców znalazły się m.in. marki takie jak Bosch, Brembo, Centra, FAG, Mann Filter, Monroe, Shell, Total, Varta czy Valeo. Nie zabrakło także nowości – po raz pierwszy na targach spotkać można było np. stoiska Ajusa, Ekosystem Chemia, Energy, FAI, Hepu czy OJD.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Bez wątpienia było to największe spotkanie branży automotive i fanów motoryzacji na południu Polski. Udało nam się w pełni skorzystać z zalet nowoczesnego obiektu wystawienniczego, jakim jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Motoryzacja to branża podatna na innowacje, wymagająca nowoczesnego myślenia i sądzę, że widać to było w tym roku na naszych targach.Formuła imprezy najlepiej pokazuje także, że motoryzacja to przede wszystkim autentyczna pasja i sposób na życie, również tych, którzy związani są z branżą zawodowo – mówi Michał Tochowicz z ProfiAuto.

ProfiAuto Show 2016

Największe marki motoryzacyjne, zgromadzone w centrum wystawienniczym, głównie producenci części i wyposażenia warsztatowego, w pełni wykorzystały potencjał promocyjny targów i ich specyfikę – połączenie imprezy branżowej z rozrywkową. Walczyły o uwagę odwiedzających ProfiAuto Show fanów motoryzacji oferując na stoiskach atrakcje takie jak m.in. symulatory, pokazy tańca
i bodypaintingu, quizy i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło jednak elementów merytorycznych, przeznaczonych dla odwiedzających targi specjalistów: technologicznych pokazów i szkoleń, których program obejmował w tym roku m.in. tematy takie jak tworzenie nowoczesnego warsztatu samochodowego, serwisowanie klimatyzacji i współczesnych układów hamulcowych. Obie grupy odwiedzające targi tłumnie przyciągnęło także rozstrzygnięcie konkursu, odbywające się na stoisku nowopowstałej sieci warsztatowej ProfiAuto Serwis, w którym właściciele warsztatów mogli wygrać nawet 20 000 na ich doposażenie.

ProfiAuto Show 2016

Uwagę wszystkich odwiedzających przyciągały także atrakcje, przygotowane przez organizatora,: Lexus LFA, Calibra Tsunami Bimoto, VW Twin-Car, modele marek Aston Martin, Ferrari, Dodge, Lamborghini, Audi czy Porsche, bolidy zaprojektowane przez studentów Politechniki Śląskiej i Politechniki Rzeszowskiej, a także dziesiątki tuningowanych okazów. Na pasjonatów jednośladów czekały dodatkowo min. customowe egzemplarze: Behemot Bike (zaprojektowany przez Nergala), Alien (inspirowany kultowym filmem) czy Recydywista (pierwszy na świecie wytatuowany motocykl),
a także najnowszy model Yamaha MT-10. Wśród pokazów znalazły się m.in. easy drift bowling, samochodowe kręgle, taxi na dwóch kółkach, drift, a także wieczorne, sobotnie show Gladiators Day, wypełnione kaskaderskimi akrobacjami. Fani motoryzacji chętnie korzystali także z okazji spotkania motoryzacyjnych idoli: mistrzyni rajdowej Klaudii Podkalickiej czy znanych z TVN Turbo dziennikarzy: Patryka Mikiciuka i Adama Klimka.

Komentarze